KICKBOXING

Kickboxing on moodne sportlik võitluskunst, kus kasutatakse kõiki paremaid poksi, karate, taekwondo ja tai-poksi võtteid. Kick-boxingut peetakse üheks efektiivsemaks võitluskunstiks oma lihtsa ja efektiivse tehnika poolest. Lihtsad elemendid ja keerulise idamaise filosoofia puudumine teeb kick-boxingu populaarseks. Tänu kaitsevahenditele (pea kaitse, kindad, jalakaitsmed jne) ja reeglite täitmisele võistlustel traumad praktiliselt puuduvad.
Treeningutel harjutatakse tehnikat ründe- ja kaitsetehnikaid, drillitakse kombinatsioone, arendatakse oma keha ja vaimu – jõudu, kiirust, vastupidavust, painduvust, täpsust, reaktsiooni, julgust ja võitlusvaimu. See sobib nii poistele kui tüdrukutele ning trennitulek ei eelda eelnevat kogemust ja treenitust.
Treeningul vaja esialgu poksikindaid ja käesidemeid, jala- ja säärekaitseid, hambakaitseid, kubemekaitset ning kickboxingu pikk pükse või tai poksi lühikesi pükse. Kaasa vaja võtta ka hüpits, juua ja soovituslikult käterätik higi pühkimiseks. Treeningule tulles tea, et treenid iseendale ning ole valmis tegema rasket tööd ja nägema vaeva… aga selle kõige juures veel meele erksana ja rõõmsana hoidma!

Comments are closed.